Yükleniyor...

Arsamı kentsel dönüşüm ile nasıl yenilerim?

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Arsamı kentsel dönüşüm ile nasıl yenilerim?

Arsamı kentsel dönüşüm ile nasıl yenilerim?

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Arsamı kentsel dönüşüm ile nasıl yenilerim?

Kentsel Dönüşümün İLK ADIMI…

Kentsel Dönüşüm Kanunundan yararlanabilmeniz için Apartman, Site veya Yapı Adasındaki Tüm Binalarınız için Bakanlık Lisanslı Kuruluşlarına başvuruda bulunarak Binalarınız için Deprem Risk Raporu almanız yeterli. Deprem Risk Raporu sonucuna göre deprem riskli, hasarlı, ekonomik ömrünü tamamlamış binalarınızı Kentsel Dönüşüm Kanunu ile kendi insiyatif ve talebiniz doğrultusunda; Başka Yerleşim Bölgelerine Kaydırılma Korkusu Yaşamadan şuan evlerinizin bulunduğu alanda yenileyebilirsiniz. Deprem Risk raporu için 1 binadan 1 kişinin tapusu ile başvuruda bulunulması yeterli.


RİSKLİ EVİNİ YENİLEMEK İSTEYENLERİN SAYISI ARTIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülke genelinde başlatılan kentsel dönüşüm seferberliğine Anadolu ilgisiz kalmadı. Riskli evini yenilemek isteyen Anadolu şehirleri arasında 327 başvuruyla Hatay ilk sırada yer alırken, Hatay’ı Mardin,  Balıkesir, Çanakkale,  Van, Kocaeli ve Malatya takip ediyor.Türkiye genelinde 6 milyon 500 bin konutun yıkılıp yeniden yapılacağı kentsel dönüşüm kapsamında bakanlığa bugüne kadar vatandaşlar kendi istekleriyle 24 bin 38 riskli konut ve dükkan için başvuru yaptı. Bin 323 konut ve dükkanın yıkımı gerçekleşirken en fazla yıkımın yapıldığı yer İstanbul oldu.

Kentsel Dönüşüm Kredisinden Yararlanacak Kişiler:

Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahiplerine,

Riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahiplerine,

Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen maliklere.Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0546) 208 23 60

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.