Yükleniyor...

Kredi faiz oranlarında büyük düşüş!

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Kredi faiz oranlarında büyük düşüş!

Kredi faiz oranlarında büyük düşüş!

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Kredi faiz oranlarında büyük düşüş!


Kredi faiz oranlarındaki indirim Merkez Bankası'nın 25 Temmuz'daki politika faizinin ardından, 3 kamu bankası Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank ile başlamıştı. ile başlayan ve ihtiyaç - ile devam eden kredi faiz indirimleri meyvelerini vermeye başladı. Konutta bileşik faiz 1 yılın en düşük seviyeye gelirken, konut kredilerinde talep patladı. Vatandaşların rekor sayıdaki başvurularının ardından, süreci takip eden diğer kişiler de ' ne kadar?' 'konut - taşıt - faiz oranları' sorgulamalarını internet üzerinden yaparak, güncel bilgilere sahip olmak istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım'ın Bankalar Birliği'nde müjdesini verdiği konut kredisi faizindeki indirimin fitili üç kamu bankası tarafından ateşlendi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, "Önceliğimiz Türkiye" prensibinden hareket ederek 10 yıl vadeye ve 500 bin liraya kadar olan konut kredilerinde aylık faiz oranını yüzde 0.98'e indirdi. 

Şekerbank ise yine 500 bin liraya kadar olan 60 ay vadeli konut kredilerinde faizi yüzde 0.98'e çekti. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre böylece faizler Haziran 2017 seviyelerine çekilmiş oldu. Başta Garanti, İş ve Akbank olmak üzere diğer bankaların da indirim konusunda değerlendirme yaptıkları belirtildi. 

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0546) 208 23 60

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.